Motetti de passione de cruce (Ottaviano Petrucci): Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 25: | Line 25: | ||
!style="border-bottom: 1px solid"|Voices | !style="border-bottom: 1px solid"|Voices | ||
!style="border-bottom: 1px solid"|Comment | !style="border-bottom: 1px solid"|Comment | ||
|- | |||
| || ||''[[Anima Christi (Gaspar van Weerbeke)|Anima Christi]]''||Gaspar van Weerbeke|| ||4||STTB|| | |||
|- | |- | ||
| || ||''[[Ave decus virginale (Johannes Martini)|Ave decus virginale]]''||Johannes Martini|| ||4||SATB|| | | || ||''[[Ave decus virginale (Johannes Martini)|Ave decus virginale]]''||Johannes Martini|| ||4||SATB|| | ||
|- | |||
| || ||''[[Ave Maria (Crispinus van Stappen)|Ave Maria]]''||Crispinus van Stappen|| ||4||STTB|| | |||
|- | |||
| || ||''[[Ave pulcherrima Regina (Alexander Agricola)|Ave pulcherrima Regina]]''||Alexander Agricola|| ||3||ATB|| | |||
|- | |- | ||
| || ||''[[Ave verum corpus (Gaspar van Weerbeke)|Ave verum corpus]]''||Gaspar van Weerbeke|| ||4||STTB|| | | || ||''[[Ave verum corpus (Gaspar van Weerbeke)|Ave verum corpus]]''||Gaspar van Weerbeke|| ||4||STTB|| | ||
|- | |||
| || ||''[[Domine non secundum (Bertrandus Vaqueras)|Domine non secundum]]''||Bertrandus Vaqueras|| ||4||SATB|| | |||
|- | |- | ||
| || ||''[[Gaude virgo - Ave Maria (Anonymous)|Gaude virgo - Ave Maria]]''||Anonymous|| ||4||ATTB|| | | || ||''[[Gaude virgo - Ave Maria (Anonymous)|Gaude virgo - Ave Maria]]''||Anonymous|| ||4||ATTB|| | ||
Line 35: | Line 43: | ||
|- | |- | ||
| || ||''[[Parce Domine (Jacob Obrecht)|Parce Domine]]''||Jacob Obrecht|| ||4||SATB||or 3 vo. SAB | | || ||''[[Parce Domine (Jacob Obrecht)|Parce Domine]]''||Jacob Obrecht|| ||4||SATB||or 3 vo. SAB | ||
|- | |||
| || ||''[[Panis angelicus (Gaspar van Weerbeke)|Panis angelicus]]''||Gaspar van Weerbeke|| ||4||SAAT|| | |||
|- | |- | ||
| || ||''[[Quis dabit capiti meo aquam (Heinrich Isaac)|Quis dabit capiti meo aquam]]''||Heinrich Isaac|| ||4||ATTB|| | | || ||''[[Quis dabit capiti meo aquam (Heinrich Isaac)|Quis dabit capiti meo aquam]]''||Heinrich Isaac|| ||4||ATTB|| | ||
Line 41: | Line 51: | ||
|- | |- | ||
| || ||''[[Tenebrae factae sunt (Gaspar van Weerbeke)|Tenebrae factae sunt]]''||Gaspar van Weerbeke|| ||4||ATTB|| | | || ||''[[Tenebrae factae sunt (Gaspar van Weerbeke)|Tenebrae factae sunt]]''||Gaspar van Weerbeke|| ||4||ATTB|| | ||
|- | |||
| || ||''[[Veci la danse barbari (Bertrandus Vaqueras)|Veci la danse barbari]]''||Bertrandus Vaqueras|| ||4||STTB|| | |||
|- | |||
| || ||''[[Verbum caro factum est (Gaspar van Weerbeke)|Verbum caro factum est]]''||Gaspar van Weerbeke|| ||4||STTB|| | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
[[Category:Music publications]] | [[Category:Music publications]] | ||
{{DEFAULTSORT:{{NameSorter}}}} | {{DEFAULTSORT:{{NameSorter}}}} |
Revision as of 21:14, 23 December 2018
General Information
Short Title: Motetti de passione de cruce
Full Title: Motetti de passione de cruce de sacramento de beata virgine et huiusmodi
Editor – Compiler: Ottaviano Petrucci
Publication date and place: 1503 by Ottaviano Petrucci in Venice.
Description: A compendium of motets by a variety of composers, including Josquin des Prez, Alexander Agricola, Petrus Biamont; Antoine Brumel, Loyset Compère, A. Reginus, Francigena, Gregoire, Heinrich Isaac, Johannes Martini, Pierre Moulu, Jacob Obrecht, Marbriano de Orto, Michele Pesenti. Ottaviano Petrucci, Johannes Regis, Crispin van Stappen, Bertrandus Vaqueras, and Gaspar van Weerbeke.
External Links
References
Contents
No. | Page | Title | Composer | Lyricist | Vo. | Voices | Comment |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Anima Christi | Gaspar van Weerbeke | 4 | STTB | ||||
Ave decus virginale | Johannes Martini | 4 | SATB | ||||
Ave Maria | Crispinus van Stappen | 4 | STTB | ||||
Ave pulcherrima Regina | Alexander Agricola | 3 | ATB | ||||
Ave verum corpus | Gaspar van Weerbeke | 4 | STTB | ||||
Domine non secundum | Bertrandus Vaqueras | 4 | SATB | ||||
Gaude virgo - Ave Maria | Anonymous | 4 | ATTB | ||||
Officium de Cruce | Loyset Compère | 4 | ATTB | ||||
Parce Domine | Jacob Obrecht | 4 | SATB | or 3 vo. SAB | |||
Panis angelicus | Gaspar van Weerbeke | 4 | SAAT | ||||
Quis dabit capiti meo aquam | Heinrich Isaac | 4 | ATTB | ||||
Sic unda impellitur unda | Anonymous | 3 | TTT | ||||
Tenebrae factae sunt | Gaspar van Weerbeke | 4 | ATTB | ||||
Veci la danse barbari | Bertrandus Vaqueras | 4 | STTB | ||||
Verbum caro factum est | Gaspar van Weerbeke | 4 | STTB |