Offertoria totius anni (Mikolaj Zielenski): Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
No edit summary |
(Added publication details) |
||
Line 18: | Line 18: | ||
==List of works== | ==List of works== | ||
{|class="wikitable sortable" | |||
!No. | |||
!Title | |||
!Composer | |||
!Occasion | |||
!Vo. | |||
|- | |||
|align=right|1||Laelentur caeli|| ||In prima Missa Nativitatis Domini||8 | |||
|- | |||
|align=right|2||Deus enim firmavit orbem terrae|| ||In secunda Missa Nativitatis Domini||8 | |||
|- | |||
|align=right|3||Tui sunt caeli|| ||In tertia Missa Nativitatis Domini||8 | |||
|- | |||
|align=right|4||Elegerunt Apostoli|| ||In festo S. Stephani Protomartyris||8 | |||
|- | |||
|align=right|5||Iustus ut palma florebit|| ||In festo S. Joannis Apostoli et Evangelistae||7 | |||
|- | |||
|align=right|6||Anima nostra|| ||In festo SS. Innocentium||7 | |||
|- | |||
|align=right|7||Inveni David|| ||In festo S. Silvestri Papae||8 | |||
|- | |||
|align=right|8||Reges Tharsis|| ||In Epiphania Domini et per totam Octavam||8 | |||
|- | |||
|align=right|9||Desiderium animae eius|| ||In festo Sancti Antonii Abbatis||8 | |||
|- | |||
|align=right|10||Tu es Petrus|| ||In festo Cathedrae S. Petri||8 | |||
|- | |||
|align=right|11||Laetamini in Domino|| ||Commune plurimorum Martyrum||8 | |||
|- | |||
|align=right|12||Mihi autem|| ||In festo S. Andreae Apostoli||7 | |||
|- | |||
|align=right|13||Diffusa est gratia|| ||In festo Purificationis B. M. V.||7 | |||
|- | |||
|align=right|14||Constitues eos|| ||In festo S. Matthiae Apostoli||7 | |||
|- | |||
|align=right|15||Veritas mea|| ||Commune Sanctorum||7 | |||
|- | |||
|align=right|16||Ave Maria|| ||In festo Annuntiationis B. M. V.||7 | |||
|- | |||
|align=right|17||Terra tremuit|| ||In Dominica Resurrectionis B. M. V.||8 | |||
|- | |||
|align=right|18||Angelus Domini descendit de caelo|| ||Feria secunda Paschae||8 | |||
|- | |||
|align=right|19||Intonuit de caelo Dominus|| ||Feria tertia Paschae||7 | |||
|- | |||
|align=right|20||Confitebuntur caeli|| ||In festo SS. Philippi et Jacobi Apostolorum||8 | |||
|- | |||
|align=right|21||Dextera Domini|| ||In festo Sanctae Crucis||7 | |||
|- | |||
|align=right|22||Posuisti Domine|| ||In festo SS. Matthaei Apostoli et Evangelistae||8 | |||
|- | |||
|align=right|23||Ascendit Deus in iubilatione|| ||In festo Ascensionis Domini||8 | |||
|- | |||
|align=right|24||Confirma hoc deus|| ||In festo Pentecostes||8 | |||
|- | |||
|align=right|25||Portas caeli|| ||Feria tertia Pentecostes||8 | |||
|- | |||
|align=right|26||Benedictus sit Deus|| ||In festo Sanctissimae Trinitatis||8 | |||
|- | |||
|align=right|27||Sacerdotes Domini|| ||In festo Corporis Christi||8 | |||
|- | |||
|align=right|28||Mirabilis Deus|| ||In Communi plurimorum Martyrum extra tempus Paschae||8 | |||
|- | |||
|align=right|29||Gloriabuntur in te omnes|| ||In festo SS. Joannis et Pauli Martyrum||8 | |||
|- | |||
|align=right|30||Beata es Virgo Maria|| ||In festo Visitationis Nat. Prae. Conc. B. M. V.||8 | |||
|- | |||
|align=right|31||Filiae regum|| ||In festo S. Mariae Magdalenae||7 | |||
|- | |||
|align=right|32||In omnem terram|| ||In festo S. Jacobi Apostoli||8 | |||
|- | |||
|align=right|33||Gloriae et divitiae|| ||In festo transfigurationis Domini||8 | |||
|- | |||
|align=right|34||Confessio et pulchritudo|| ||In festo S. Laureatii Martyris||8 | |||
|- | |||
|align=right|35||Assumpta est Maria|| ||In festo Assumptionis B. M. V.||8 | |||
|- | |||
|align=right|36||In virtute tua Domine|| ||In festo Decolationis S. Joannis Baptistae||7 | |||
|- | |||
|align=right|37||Protege Domine|| ||In festo exaltationis S. Crucis||8 | |||
|- | |||
|align=right|38||Stetit Angelus|| ||In die dedicationis Basilicae Michaelis Archang.||8 | |||
|- | |||
|align=right|39||Iustorum animae|| ||In festo Omnium Sanctorum||8 | |||
|- | |||
|align=right|40||Domine Deus|| ||In festo dedicationis Ecclesiae||8 | |||
|- | |||
|align=right|41||Afferentur regi Virg.|| ||Commune Virginum||8 | |||
|- | |||
|align=right|42||Gloria et honore|| ||In festo S. Ignatii Episcopi et Martyris||7 | |||
|- | |||
|align=right|43||Laetentur omnes|| ||In festo S. Nicolai de Tolentino||8 | |||
|- | |||
|align=right|44||Felix namque|| ||A. Nativitate Domini usque ad Purificationem B. M. V.||8 | |||
|- | |||
|align=right|45||Factus est|| ||Communio in festo Pentecostes||8 | |||
|- | |||
|align=right|46||Tanto tempore|| ||Communio in festo SS. Philippi et Jacobi Apostolorum||8 | |||
|- | |||
|align=right|47||Assumpsit Jesus Petrum et Jacobum|| ||Motetto de transfiguratione Domini||8 | |||
|- | |||
|align=right|48||Per merita Sancti Adalberti|| ||Motetto de S. Adalberto||8 | |||
|- | |||
|align=right|49||Ortus de Polonia|| ||Motetto de S. Stanislao||8 | |||
|- | |||
|align=right|50a||1. Igneum Ignatii|| ||Motetto de S. Ignatio, 1 Pars||8 | |||
|- | |||
|align=right|50b||2. Estuet puris|| ||Motetto de S. Ignatio, 2 Pars||8 | |||
|- | |||
|align=right|51||Salve festa dies|| ||Motetto in festo Paschae||8 | |||
|- | |||
|align=right|52||Spiritus Sancti gratia|| ||Motetto de S. Spiritus||7 | |||
|- | |||
|align=right|53||Fulget in choro virg.|| ||Motetto de S. Dominico||8 | |||
|- | |||
|align=right|54||Domine ad adiuvandum me festina|| ||||8 | |||
|- | |||
|align=right|55||Magnificat|| ||||12 | |||
|- | |||
|} | |||
==Works at CPDL== | ==Works at CPDL== | ||
{{MultiPubList| | {{MultiPubList|com,arr,gen,subg,yr,vo,voices|YYYY}} | ||
[[Category:Music publications]] | [[Category:Music publications]] | ||
{{DEFAULTSORT:{{WorkSorter}}}} | {{DEFAULTSORT:{{WorkSorter}}}} | ||
<!-- | |||
# "In prima Missa Nativitatis Domini: Laelentur caeli", 8vv | # "In prima Missa Nativitatis Domini: Laelentur caeli", 8vv | ||
# "In secunda Missa Nativitatis Domini: Deus enim firmavit orbem terrae", 8vv | # "In secunda Missa Nativitatis Domini: Deus enim firmavit orbem terrae", 8vv | ||
Line 82: | Line 201: | ||
54. "Domine ad adiuvandum me festina", 8vv <br /> | 54. "Domine ad adiuvandum me festina", 8vv <br /> | ||
55. "Magnificat", 12vv | 55. "Magnificat", 12vv | ||
--> |
Revision as of 02:36, 2 January 2022
General information
Title:
Full title:
Editor – Compiler – Composer:
Publication date and place: 1400 <text>. –
Volumes
Description:
External websites:
- [url Description]
References
- Reference
List of works
No. | Title | Composer | Occasion | Vo. |
---|---|---|---|---|
1 | Laelentur caeli | In prima Missa Nativitatis Domini | 8 | |
2 | Deus enim firmavit orbem terrae | In secunda Missa Nativitatis Domini | 8 | |
3 | Tui sunt caeli | In tertia Missa Nativitatis Domini | 8 | |
4 | Elegerunt Apostoli | In festo S. Stephani Protomartyris | 8 | |
5 | Iustus ut palma florebit | In festo S. Joannis Apostoli et Evangelistae | 7 | |
6 | Anima nostra | In festo SS. Innocentium | 7 | |
7 | Inveni David | In festo S. Silvestri Papae | 8 | |
8 | Reges Tharsis | In Epiphania Domini et per totam Octavam | 8 | |
9 | Desiderium animae eius | In festo Sancti Antonii Abbatis | 8 | |
10 | Tu es Petrus | In festo Cathedrae S. Petri | 8 | |
11 | Laetamini in Domino | Commune plurimorum Martyrum | 8 | |
12 | Mihi autem | In festo S. Andreae Apostoli | 7 | |
13 | Diffusa est gratia | In festo Purificationis B. M. V. | 7 | |
14 | Constitues eos | In festo S. Matthiae Apostoli | 7 | |
15 | Veritas mea | Commune Sanctorum | 7 | |
16 | Ave Maria | In festo Annuntiationis B. M. V. | 7 | |
17 | Terra tremuit | In Dominica Resurrectionis B. M. V. | 8 | |
18 | Angelus Domini descendit de caelo | Feria secunda Paschae | 8 | |
19 | Intonuit de caelo Dominus | Feria tertia Paschae | 7 | |
20 | Confitebuntur caeli | In festo SS. Philippi et Jacobi Apostolorum | 8 | |
21 | Dextera Domini | In festo Sanctae Crucis | 7 | |
22 | Posuisti Domine | In festo SS. Matthaei Apostoli et Evangelistae | 8 | |
23 | Ascendit Deus in iubilatione | In festo Ascensionis Domini | 8 | |
24 | Confirma hoc deus | In festo Pentecostes | 8 | |
25 | Portas caeli | Feria tertia Pentecostes | 8 | |
26 | Benedictus sit Deus | In festo Sanctissimae Trinitatis | 8 | |
27 | Sacerdotes Domini | In festo Corporis Christi | 8 | |
28 | Mirabilis Deus | In Communi plurimorum Martyrum extra tempus Paschae | 8 | |
29 | Gloriabuntur in te omnes | In festo SS. Joannis et Pauli Martyrum | 8 | |
30 | Beata es Virgo Maria | In festo Visitationis Nat. Prae. Conc. B. M. V. | 8 | |
31 | Filiae regum | In festo S. Mariae Magdalenae | 7 | |
32 | In omnem terram | In festo S. Jacobi Apostoli | 8 | |
33 | Gloriae et divitiae | In festo transfigurationis Domini | 8 | |
34 | Confessio et pulchritudo | In festo S. Laureatii Martyris | 8 | |
35 | Assumpta est Maria | In festo Assumptionis B. M. V. | 8 | |
36 | In virtute tua Domine | In festo Decolationis S. Joannis Baptistae | 7 | |
37 | Protege Domine | In festo exaltationis S. Crucis | 8 | |
38 | Stetit Angelus | In die dedicationis Basilicae Michaelis Archang. | 8 | |
39 | Iustorum animae | In festo Omnium Sanctorum | 8 | |
40 | Domine Deus | In festo dedicationis Ecclesiae | 8 | |
41 | Afferentur regi Virg. | Commune Virginum | 8 | |
42 | Gloria et honore | In festo S. Ignatii Episcopi et Martyris | 7 | |
43 | Laetentur omnes | In festo S. Nicolai de Tolentino | 8 | |
44 | Felix namque | A. Nativitate Domini usque ad Purificationem B. M. V. | 8 | |
45 | Factus est | Communio in festo Pentecostes | 8 | |
46 | Tanto tempore | Communio in festo SS. Philippi et Jacobi Apostolorum | 8 | |
47 | Assumpsit Jesus Petrum et Jacobum | Motetto de transfiguratione Domini | 8 | |
48 | Per merita Sancti Adalberti | Motetto de S. Adalberto | 8 | |
49 | Ortus de Polonia | Motetto de S. Stanislao | 8 | |
50a | 1. Igneum Ignatii | Motetto de S. Ignatio, 1 Pars | 8 | |
50b | 2. Estuet puris | Motetto de S. Ignatio, 2 Pars | 8 | |
51 | Salve festa dies | Motetto in festo Paschae | 8 | |
52 | Spiritus Sancti gratia | Motetto de S. Spiritus | 7 | |
53 | Fulget in choro virg. | Motetto de S. Dominico | 8 | |
54 | Domine ad adiuvandum me festina | 8 | ||
55 | Magnificat | 12 |
Works at CPDL