Cantiones sacrae quinis vocibus (Peter Philips): Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
Richard Mix (talk | contribs) |
Richard Mix (talk | contribs) |
||
Line 111: | Line 111: | ||
|42. ||O Beatum Martinum||{{CC|St. Martin}} | |42. ||O Beatum Martinum||{{CC|St. Martin}} | ||
|- | |- | ||
|43. ||Deus qui beatam Mariam | |43. ||Deus qui beatam Mariam||In F. {{CC|Presentation of the BVM}} | ||
|- | |- | ||
|44. ||{{NoCo|Cantantibus organis|Cantantibus Organis}}||{{CC|St. Cecilia}} | |44. ||{{NoCo|Cantantibus organis|Cantantibus Organis}}||{{CC|St. Cecilia}} | ||
|- | |- | ||
|45. ||{{NoCo|Conceptio tua}} Dei genitrix | |45. ||{{NoCo|Conceptio tua}} Dei genitrix||In F. {{CC|Immaculate Conception|Conceptionis B. Mariae}} | ||
|- | |- | ||
|46. ||Misi digitum deum | |46. ||Misi digitum deum||In F. {{CC|Thomas the Apostle|S. Thomae Apostoli}} | ||
|- | |- | ||
|47. ||Isti sumt qui viventes in carne | |47. ||Isti sumt qui viventes in carne||In F. Natali {{CCCommon of Apostles|Apostolorum}} | ||
|- | |- | ||
|48. ||{{NoCo|Tristitia vestra}}||{{CC|Easter|Tempore Paschalis}} | |48. ||{{NoCo|Tristitia vestra}}||{{CC|Easter|Tempore Paschalis}} | ||
|- | |- | ||
|49. ||Corona aurea super caput eius | |49. ||Corona aurea super caput eius||In F. {{CC|Common of Martyrs|Natali unius martiris}} | ||
|- | |- | ||
|50. ||Gaudent in cœlis animæ Sanctorum | |50. ||Gaudent in cœlis animæ Sanctorum||In F. {{CC|Common of Martyrs|Natali pluribus martirum}} | ||
|- | |||
|51. ||Iste est qui ante Deum||In F. Natali {{CC|Common of Confessors|Confessoris}} Pontificis | |||
|- | |||
|52. ||Beatus vir qui inventus est||In F. Natali {{CC|Common of Confessors|Confessoris}} non pontificis | |||
|- | |||
|53. ||{{NoCo|Veni, Sponsa Christi}}||In F. {{CC|Common of Virgins|Nataliis virginum}} | |||
|- | |||
|54. ||Elegi abiectus este||In F. {{CC| | |||
|- | |||
|55. ||{{NoCo|Alma Redemptoris Mater a 5|Alma Redemptoris Mater}}|| | |||
|- | |||
|56. ||{{NoCo|Ave Regina caelorum|Ave Regina Cœlorum}}|| | |||
|- | |||
|57. ||{{NoCo|Regina Cœli}} lætare|| | |||
|- | |||
|58. ||{{NoCo|Salve Regina a 5|Salve Regina}} Mater misericordiæ|| | |||
|- | |||
|58. ||Eya ergo (2. Pars ) | |||
|- | |||
|59. ||Ave Maria gratia plena Eya ergo|| | |||
|- | |||
|60. ||Ave Maria gratia plena|| | |||
|- | |||
|61. ||Pater noster qui es in cœlis|| | |||
|- | |||
|62. ||Media vita in morte sumus|| | |||
|- | |||
|63. ||Adiuva nos Deus salutaris noster|| | |||
|- | |||
|64. ||Rogo te dulcissime Iesu Christe|| | |||
|- | |||
|65. ||{{NoCo|O Maria Mater}} & Ioannes|| | |||
|- | |||
|66. ||{{NoCo|Mulieres sedentes}} ad monumentum|| | |||
|- | |||
|67. ||Viæ Syon lugent|| | |||
|- | |||
|68. ||{{NoCo|Ne reminiscaris Domine}}|| | |||
|- | |||
|69. ||Domine Deus meus|| | |||
|} | |} | ||
{{btm}} | {{btm}} | ||
Revision as of 10:00, 27 December 2020
General Information
Title: Cantiones sacrae quinis vocibus
Composer: Peter Philips
Publication date and place: 1612 by Pierre Phalèse in Antwerp.
Description: Reissued 1617 with an added basso seguente part. A modern edition was published by University of Otago Press, Dunedin, New Zealand, in 1992. Also see Cantiones sacrae octonis vocibus published in 1613.
External Links
- 1612 print at the Petrucci Music Library (IMSLP)
- ©1992 edition at Hathi Trust.
References
List of works
No. | Title | Feast |
---|---|---|
1. | O beatum et sacrosanctum diem | In Festo Nativitatis Domini |
2. | Elegerunt Apostoli | In Festo S. Stephani |
3. | Iste est Joannes | In Festo S. Ioannis Evangelicæ |
4. | Cantabant Sancti canticum novum | In Festo SS. Innocentium |
5. | Gaudeamus omnes in Domino | In Festo S. Thomæ Martyris |
6. | O nomen Jesu | In F. Circoncisionis Domini |
7. | Modo veniet Dominator | Circoncisionis Domini |
8. | Stella quam viderant Magi | In Epiphania Domini |
9. | Tu es vas electionis | In F. Convers. S. Pauli |
10. | Beata Agnes in medio flammarum | In F. S. Agnetis |
11. | Hodie Beata Virgo Maria | In F. Purificationis B. Mariæ |
12. | Deus qui beatæ Scholasticæ | In F. B. Scholasticæ |
13. | Hodie Sanctus Benedictus | In F. S. Benedicti |
14. | Symon Petre antequam denavi | In F. Cathedra S. Petre |
15. | Ne timeas Maria | In F. Annunciationus B. Mariae |
16. | Christus resurgens ex mortuis | In F. Resurrectionis D. |
17. | Surgens Jesus | Resurrectionis D. |
18. | Gentes Philippus | SS Phillipi & Jacobi |
19. | O crux splendidior | In F. Inventionis S. Crucis |
20. | Ascendit Deus in iubilatione | In F. Ascensionis Domini |
21. | Loquebantur variis linguis | In F. Pentecostes |
22. | Disciplinam & scientiam | ? |
23. | Tibi laus, tibi gloria | In F. SS. Trinitatis |
24. | Ave verum | Corpus Christi |
25. | Salve salutaris victima | [ Corpus Christi ] |
26. | Ego sum panis | [ Corpus Christi ] |
27. | Et panis (2. pars) | |
28. | Gabriel Angelus | John the Baptist |
29. | Hodie Symon Petrus | Peter & Paul |
30. | Quæ est ista quæ processit sicut Sol | Visitation |
31. | Maria Magdalena | Mary Magdalene |
32. | Ave Gratia plena | In F. S. Anna |
33. | Surge Petre & indue te | In F. S. Petre ad vincula |
34. | Gaude Maria virgo | In F. S. Mariae ad nives |
[34b] | Virgo prudentissima (2. pars) | |
35. | In Splendenti | In F. Transfigurationis D. |
36. | Beatus Laurentius clamavit | In F. S.Larenti |
37. | Assumpta est Maria in cœlum | In F. Assumptionis B. Mariae |
38. | Cum iucunditate | In F. Nativitatis B. Mariae |
39. | Factum est silentium | In F. S. Michaelis |
40. | O Virum mirabilem | In F. S. Francisci |
41. | Sancti mei qui in carne | |
42. | O Beatum Martinum | St. Martin |
43. | Deus qui beatam Mariam | In F. Presentation of the BVM |
44. | Cantantibus Organis | St. Cecilia |
45. | Conceptio tua Dei genitrix | In F. Conceptionis B. Mariae |
46. | Misi digitum deum | In F. S. Thomae Apostoli |
47. | Isti sumt qui viventes in carne | In F. Natali Template:CCCommon of Apostles |
48. | Tristitia vestra | Tempore Paschalis |
49. | Corona aurea super caput eius | In F. Natali unius martiris |
50. | Gaudent in cœlis animæ Sanctorum | In F. Natali pluribus martirum |
51. | Iste est qui ante Deum | In F. Natali Confessoris Pontificis |
52. | Beatus vir qui inventus est | In F. Natali Confessoris non pontificis |
53. | Veni, Sponsa Christi | In F. Nataliis virginum |
54. | Elegi abiectus este | |
55. | Alma Redemptoris Mater | |
56. | Ave Regina Cœlorum | |
57. | Regina Cœli lætare | |
58. | Salve Regina Mater misericordiæ | |
58. | Eya ergo (2. Pars ) | |
59. | Ave Maria gratia plena Eya ergo | |
60. | Ave Maria gratia plena | |
61. | Pater noster qui es in cœlis | |
62. | Media vita in morte sumus | |
63. | Adiuva nos Deus salutaris noster | |
64. | Rogo te dulcissime Iesu Christe | |
65. | O Maria Mater & Ioannes | |
66. | Mulieres sedentes ad monumentum | |
67. | Viæ Syon lugent | |
68. | Ne reminiscaris Domine | |
69. | Domine Deus meus |
|}