Liber primus (Cristoforo Montemayor): Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
mNo edit summary |
(complete list of works) |
||
Line 9: | Line 9: | ||
==List of Works== | ==List of Works== | ||
{ | {|class="wikitable sortable" cellspacing="0" cellpadding="1px" style="border: solid 1px" | ||
:1 | !style="border-bottom: 1px solid"|No. | ||
!style="border-bottom: 1px solid"|Title | |||
!style="border-bottom: 1px solid"|Voices | |||
|- | |||
||1||{{NoCo|Deus in adiutorium}}||8 | |||
|- | |||
||2||{{NoCo|Dixit Dominus}}||8 | |||
|- | |||
||3||{{NoCo|Laudate pueri}}||8 | |||
|- | |||
||4||{{NoCo|Laetatus sum a 8}}||8 | |||
|- | |||
||5||{{NoCo|Nisi Dominus a 8}}||8 | |||
|- | |||
||6||{{NoCo|Lauda Jerusalem a 8}}||8 | |||
|- | |||
||7||{{NoCo|Ave maris stella}}||5 | |||
|- | |||
||8||Ave maris stella||8 | |||
|- | |||
||9||Salve sponsa dei virgo||4 | |||
|- | |||
||10||Puer qui natus est||4 | |||
|- | |||
||11||{{NoCo|Confitebor tertii toni a 8}}||8 | |||
|- | |||
||12||Veni sancte spiritus||4 | |||
|- | |||
||13||O sacrum convivium||4 | |||
|- | |||
||14||Tu es petrus||6 | |||
|- | |||
||15||Adoramus te Christe||4 | |||
|- | |||
||16||O pulcherrima mulierum||4 | |||
|- | |||
||17||Sancta Maria succurre miseris||4 | |||
|- | |||
||18||Vidi aquam||4 | |||
|- | |||
||19||Salve regina||5 | |||
|- | |||
||20||Salve regina||4 | |||
|- | |||
||21||Asperges me||4 | |||
|- | |||
||22||Dixit Dominus||5 | |||
|- | |||
||23||Dixit Dominus||4 | |||
|- | |||
||24||Laudate pueri||4 | |||
|- | |||
||25||Laudate pueri||6 | |||
|- | |||
||26||{{NoCo|Super flumina Babylonis a 8}}||8 | |||
|- | |||
||27||Beatus vir||5 | |||
|- | |||
||28||Ave sanctissima Maria||4 | |||
|- | |||
||29||In celestibus regnis||4 | |||
|- | |||
||30||{{NoCo|Maria soror Lazari a 8}}||8 | |||
|- | |||
||31||Mulier quae erat in civitate peccatrix||8 | |||
|- | |||
||32||Quicumque Christum quaeritis||8 | |||
|- | |||
||33||Resplenduit facies||8 | |||
|- | |||
||34||{{NoCo|Credidi a 8}}||8 | |||
|- | |||
||35||Laudate Dominum||8 | |||
|- | |||
||36||Beata quoque agmina||8 | |||
|- | |||
||37||Te gloriosus apostolorum chorus||8 | |||
|- | |||
||38||{{NoCo|Magnificat a 8}}||8 | |||
|- | |||
||39||Magnificat quarti toni||4 | |||
|- | |||
||40||Magnificat primi toni||4 | |||
|- | |||
||41||Magnificat quinti toni||4 | |||
|- | |||
||42||Ave regina||4 | |||
|- | |||
||43||{{NoCo|De profundis clamavi a 8}}||8 | |||
|- | |||
||44||Miserere||4 | |||
|- | |||
||45||Benedictus Dominus Deus Israel||5 | |||
|- | |||
||46||{{NoCo|Hic est Michael Archangelus}}||4 | |||
|- | |||
||47||O doctor optime||4 | |||
|- | |||
||48||Veni sponsa Christi||4 | |||
|- | |||
||49||Similabo eum||4 | |||
|- | |||
||50||Gloriosae virginis||5 | |||
|- | |||
||51||Dum complerentur||5 | |||
|- | |||
||52||Te Deum||4 | |||
|- | |||
||53||{{NoCo|O sacrum convivium a 6}}||6 | |||
|- | |||
||54||Tu es pastor ovium||6 | |||
|- | |||
||55||Virgo prudentissima||5 | |||
|- | |||
||56||O vos omnes||4 | |||
|- | |||
||57||Mulier quae erat in civitate peccatrix||5 | |||
|- | |||
||58||O sacrum convivium||4 | |||
|- | |||
||59||Missa defunctor||8 | |||
|- | |||
||60||Missa cum quinque vocibus||5 | |||
|- | |||
||61||Jesu nostra redemptio||8 | |||
|- | |||
||62||{{NoCo|Haec est requies mea a 8}}||8 | |||
|- | |||
|} | |||
==Works at CPDL== | ==Works at CPDL== |
Revision as of 08:00, 8 August 2021
Title: Liber Primus cum octo et sex/Quinque et Quator Vocibus Composita Per/Cristoforjj Monte/Mayor Hispanus/ano Dni/1.5.9.3/Laus, Deo, /Cristoforo Montemayor/Hispanus/Vesperi Cum Octo; Della Madona sant. ma:/Vergine, e Madre del'Alto Signor Iddio Il/qualle Lui cidia[!] La sua santa grà e pace in | questo Mondo, et poi a l'altro il suo regno | Amen | In Napoli, Ãno D. 1.5.9.2 | Finis
Publication date and place: 1592 Napoli. – Manuscript
Composer: Cristoforo Montemayor
Description:
External websites:
List of Works
No. | Title | Voices |
---|---|---|
1 | Deus in adiutorium | 8 |
2 | Dixit Dominus | 8 |
3 | Laudate pueri | 8 |
4 | Laetatus sum a 8 | 8 |
5 | Nisi Dominus a 8 | 8 |
6 | Lauda Jerusalem a 8 | 8 |
7 | Ave maris stella | 5 |
8 | Ave maris stella | 8 |
9 | Salve sponsa dei virgo | 4 |
10 | Puer qui natus est | 4 |
11 | Confitebor tertii toni a 8 | 8 |
12 | Veni sancte spiritus | 4 |
13 | O sacrum convivium | 4 |
14 | Tu es petrus | 6 |
15 | Adoramus te Christe | 4 |
16 | O pulcherrima mulierum | 4 |
17 | Sancta Maria succurre miseris | 4 |
18 | Vidi aquam | 4 |
19 | Salve regina | 5 |
20 | Salve regina | 4 |
21 | Asperges me | 4 |
22 | Dixit Dominus | 5 |
23 | Dixit Dominus | 4 |
24 | Laudate pueri | 4 |
25 | Laudate pueri | 6 |
26 | Super flumina Babylonis a 8 | 8 |
27 | Beatus vir | 5 |
28 | Ave sanctissima Maria | 4 |
29 | In celestibus regnis | 4 |
30 | Maria soror Lazari a 8 | 8 |
31 | Mulier quae erat in civitate peccatrix | 8 |
32 | Quicumque Christum quaeritis | 8 |
33 | Resplenduit facies | 8 |
34 | Credidi a 8 | 8 |
35 | Laudate Dominum | 8 |
36 | Beata quoque agmina | 8 |
37 | Te gloriosus apostolorum chorus | 8 |
38 | Magnificat a 8 | 8 |
39 | Magnificat quarti toni | 4 |
40 | Magnificat primi toni | 4 |
41 | Magnificat quinti toni | 4 |
42 | Ave regina | 4 |
43 | De profundis clamavi a 8 | 8 |
44 | Miserere | 4 |
45 | Benedictus Dominus Deus Israel | 5 |
46 | Hic est Michael Archangelus | 4 |
47 | O doctor optime | 4 |
48 | Veni sponsa Christi | 4 |
49 | Similabo eum | 4 |
50 | Gloriosae virginis | 5 |
51 | Dum complerentur | 5 |
52 | Te Deum | 4 |
53 | O sacrum convivium a 6 | 6 |
54 | Tu es pastor ovium | 6 |
55 | Virgo prudentissima | 5 |
56 | O vos omnes | 4 |
57 | Mulier quae erat in civitate peccatrix | 5 |
58 | O sacrum convivium | 4 |
59 | Missa defunctor | 8 |
60 | Missa cum quinque vocibus | 5 |
61 | Jesu nostra redemptio | 8 |
62 | Haec est requies mea a 8 | 8 |
Works at CPDL
No. | Title | Genre | Subgenre | Vo. | Voices |
---|---|---|---|---|---|
1 | Deus in adiutorium | Sacred | Motets | 8 | SATB.SATB |
2 | Dixit Dominus | Sacred | Motets | 8 | SATB.SATB |
3 | Laudate pueri | Sacred | Motets | 8 | SATB.SATB |
4 | Laetatus sum a 8 | Sacred | Motets | 8 | SATB.SATB |
5 | Nisi Dominus a 8 | Sacred | Motets | 8 | SATB.SATB |
6 | Lauda Jerusalem a 8 | Sacred | Motets | 8 | SATB.SATB |
7 | Ave maris stella | Sacred | Motets | 4 | SATB |
11 | Confitebor tertii toni a 8 | Sacred | Motets | 8 | SATB.SATB |
27 | Super flumina Babylonis a 8 | Sacred | Motets | 8 | SATB.SATB |
31 | Maria soror Lazari a 8 | Sacred | Motets | 8 | SATB.SATB |
35 | Credidi a 8 | Sacred | Motets | 8 | SATB.SATB |
39 | Magnificat a 8 | Sacred | Motets | 8 | SATB.SATB |
44 | De profundis clamavi a 8 | Sacred | Motets | 8 | SATB.SATB |
47 | Hic est Michael Archangelus | Sacred | Motets | 4 | ATTB |
54 | O sacrum convivium a 6 | Sacred | Motets | 6 | SSATTB |
63 | Haec est requies mea a 8 | Sacred | Motets | 8 | SATB.SATB |