Liber primus (Cristoforo Montemayor): Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
(complete list of works) |
(add missed item to List of Works) |
||
Line 46: | Line 46: | ||
||16||O pulcherrima mulierum||4 | ||16||O pulcherrima mulierum||4 | ||
|- | |- | ||
||17|| | ||17||Deus in adjutorium||4 | ||
|- | |- | ||
||18|| | ||18||Sancta Maria succurre miseris||4 | ||
|- | |- | ||
||19|| | ||19||Vidi aquam||4 | ||
|- | |- | ||
||20||Salve regina|| | ||20||Salve regina||5 | ||
|- | |- | ||
||21|| | ||21||Salve regina||4 | ||
|- | |- | ||
||22|| | ||22||Asperges me||4 | ||
|- | |- | ||
||23||Dixit Dominus|| | ||23||Dixit Dominus||5 | ||
|- | |- | ||
||24|| | ||24||Dixit Dominus||4 | ||
|- | |- | ||
||25||Laudate pueri|| | ||25||Laudate pueri||4 | ||
|- | |- | ||
||26|| | ||26||Laudate pueri||6 | ||
|- | |- | ||
||27|| | ||27||{{NoCo|Super flumina Babylonis a 8}}||8 | ||
|- | |- | ||
||28|| | ||28||Beatus vir||5 | ||
|- | |- | ||
||29|| | ||29||Ave sanctissima Maria||4 | ||
|- | |- | ||
||30|| | ||30||In celestibus regnis||4 | ||
|- | |- | ||
||31|| | ||31||{{NoCo|Maria soror Lazari a 8}}||8 | ||
|- | |- | ||
||32|| | ||32||Mulier quae erat in civitate peccatrix||8 | ||
|- | |- | ||
||33|| | ||33||Quicumque Christum quaeritis||8 | ||
|- | |- | ||
||34|| | ||34||Resplenduit facies||8 | ||
|- | |- | ||
||35|| | ||35||{{NoCo|Credidi a 8}}||8 | ||
|- | |- | ||
||36|| | ||36||Laudate Dominum||8 | ||
|- | |- | ||
||37|| | ||37||Beata quoque agmina||8 | ||
|- | |- | ||
||38|| | ||38||Te gloriosus apostolorum chorus||8 | ||
|- | |- | ||
||39||Magnificat | ||39||{{NoCo|Magnificat a 8}}||8 | ||
|- | |- | ||
||40||Magnificat | ||40||Magnificat quarti toni||4 | ||
|- | |- | ||
||41||Magnificat | ||41||Magnificat primi toni||4 | ||
|- | |- | ||
||42|| | ||42||Magnificat quinti toni||4 | ||
|- | |- | ||
||43|| | ||43||Ave regina||4 | ||
|- | |- | ||
||44|| | ||44||{{NoCo|De profundis clamavi a 8}}||8 | ||
|- | |- | ||
||45|| | ||45||Miserere||4 | ||
|- | |- | ||
||46|| | ||46||Benedictus Dominus Deus Israel||5 | ||
|- | |- | ||
||47|| | ||47||{{NoCo|Hic est Michael Archangelus}}||4 | ||
|- | |- | ||
||48|| | ||48||O doctor optime||4 | ||
|- | |- | ||
||49|| | ||49||Veni sponsa Christi||4 | ||
|- | |- | ||
||50|| | ||50||Similabo eum||4 | ||
|- | |- | ||
||51|| | ||51||Gloriosae virginis||5 | ||
|- | |- | ||
||52|| | ||52||Dum complerentur||5 | ||
|- | |- | ||
||53|| | ||53||Te Deum||4 | ||
|- | |- | ||
||54|| | ||54||{{NoCo|O sacrum convivium a 6}}||6 | ||
|- | |- | ||
||55|| | ||55||Tu es pastor ovium||6 | ||
|- | |- | ||
||56|| | ||56||Virgo prudentissima||5 | ||
|- | |- | ||
||57|| | ||57||O vos omnes||4 | ||
|- | |- | ||
||58|| | ||58||Mulier quae erat in civitate peccatrix||5 | ||
|- | |- | ||
||59|| | ||59||O sacrum convivium||4 | ||
|- | |- | ||
||60||Missa | ||60||Missa defunctor||8 | ||
|- | |- | ||
||61|| | ||61||Missa cum quinque vocibus||5 | ||
|- | |- | ||
||62||{{NoCo|Haec est requies mea a 8}}||8 | ||62||Jesu nostra redemptio||8 | ||
|- | |||
||63||{{NoCo|Haec est requies mea a 8}}||8 | |||
|- | |- | ||
|} | |} |
Revision as of 08:10, 8 August 2021
Title: Liber Primus cum octo et sex/Quinque et Quator Vocibus Composita Per/Cristoforjj Monte/Mayor Hispanus/ano Dni/1.5.9.3/Laus, Deo, /Cristoforo Montemayor/Hispanus/Vesperi Cum Octo; Della Madona sant. ma:/Vergine, e Madre del'Alto Signor Iddio Il/qualle Lui cidia[!] La sua santa grà e pace in | questo Mondo, et poi a l'altro il suo regno | Amen | In Napoli, Ãno D. 1.5.9.2 | Finis
Publication date and place: 1592 Napoli. – Manuscript
Composer: Cristoforo Montemayor
Description:
External websites:
List of Works
No. | Title | Voices |
---|---|---|
1 | Deus in adiutorium | 8 |
2 | Dixit Dominus | 8 |
3 | Laudate pueri | 8 |
4 | Laetatus sum a 8 | 8 |
5 | Nisi Dominus a 8 | 8 |
6 | Lauda Jerusalem a 8 | 8 |
7 | Ave maris stella | 5 |
8 | Ave maris stella | 8 |
9 | Salve sponsa dei virgo | 4 |
10 | Puer qui natus est | 4 |
11 | Confitebor tertii toni a 8 | 8 |
12 | Veni sancte spiritus | 4 |
13 | O sacrum convivium | 4 |
14 | Tu es petrus | 6 |
15 | Adoramus te Christe | 4 |
16 | O pulcherrima mulierum | 4 |
17 | Deus in adjutorium | 4 |
18 | Sancta Maria succurre miseris | 4 |
19 | Vidi aquam | 4 |
20 | Salve regina | 5 |
21 | Salve regina | 4 |
22 | Asperges me | 4 |
23 | Dixit Dominus | 5 |
24 | Dixit Dominus | 4 |
25 | Laudate pueri | 4 |
26 | Laudate pueri | 6 |
27 | Super flumina Babylonis a 8 | 8 |
28 | Beatus vir | 5 |
29 | Ave sanctissima Maria | 4 |
30 | In celestibus regnis | 4 |
31 | Maria soror Lazari a 8 | 8 |
32 | Mulier quae erat in civitate peccatrix | 8 |
33 | Quicumque Christum quaeritis | 8 |
34 | Resplenduit facies | 8 |
35 | Credidi a 8 | 8 |
36 | Laudate Dominum | 8 |
37 | Beata quoque agmina | 8 |
38 | Te gloriosus apostolorum chorus | 8 |
39 | Magnificat a 8 | 8 |
40 | Magnificat quarti toni | 4 |
41 | Magnificat primi toni | 4 |
42 | Magnificat quinti toni | 4 |
43 | Ave regina | 4 |
44 | De profundis clamavi a 8 | 8 |
45 | Miserere | 4 |
46 | Benedictus Dominus Deus Israel | 5 |
47 | Hic est Michael Archangelus | 4 |
48 | O doctor optime | 4 |
49 | Veni sponsa Christi | 4 |
50 | Similabo eum | 4 |
51 | Gloriosae virginis | 5 |
52 | Dum complerentur | 5 |
53 | Te Deum | 4 |
54 | O sacrum convivium a 6 | 6 |
55 | Tu es pastor ovium | 6 |
56 | Virgo prudentissima | 5 |
57 | O vos omnes | 4 |
58 | Mulier quae erat in civitate peccatrix | 5 |
59 | O sacrum convivium | 4 |
60 | Missa defunctor | 8 |
61 | Missa cum quinque vocibus | 5 |
62 | Jesu nostra redemptio | 8 |
63 | Haec est requies mea a 8 | 8 |
Works at CPDL
No. | Title | Genre | Subgenre | Vo. | Voices |
---|---|---|---|---|---|
1 | Deus in adiutorium | Sacred | Motets | 8 | SATB.SATB |
2 | Dixit Dominus | Sacred | Motets | 8 | SATB.SATB |
3 | Laudate pueri | Sacred | Motets | 8 | SATB.SATB |
4 | Laetatus sum a 8 | Sacred | Motets | 8 | SATB.SATB |
5 | Nisi Dominus a 8 | Sacred | Motets | 8 | SATB.SATB |
6 | Lauda Jerusalem a 8 | Sacred | Motets | 8 | SATB.SATB |
7 | Ave maris stella | Sacred | Motets | 4 | SATB |
11 | Confitebor tertii toni a 8 | Sacred | Motets | 8 | SATB.SATB |
27 | Super flumina Babylonis a 8 | Sacred | Motets | 8 | SATB.SATB |
31 | Maria soror Lazari a 8 | Sacred | Motets | 8 | SATB.SATB |
35 | Credidi a 8 | Sacred | Motets | 8 | SATB.SATB |
39 | Magnificat a 8 | Sacred | Motets | 8 | SATB.SATB |
44 | De profundis clamavi a 8 | Sacred | Motets | 8 | SATB.SATB |
47 | Hic est Michael Archangelus | Sacred | Motets | 4 | ATTB |
54 | O sacrum convivium a 6 | Sacred | Motets | 6 | SSATTB |
63 | Haec est requies mea a 8 | Sacred | Motets | 8 | SATB.SATB |