Liber primus (Cristoforo Montemayor): Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
Richard Mix (talk | contribs) |
m (Description) |
||
(8 intermediate revisions by 2 users not shown) | |||
Line 2: | Line 2: | ||
{{PubDatePlace|1592|Napoli|Manuscript}} | {{PubDatePlace|1592|Napoli|Manuscript}} | ||
'''Composer:''' [[Cristoforo Montemayor]] | |||
{{Descr|Has "a lot of errors (text, accidentals, values, etc.)".}} | |||
{{Descr|}} | {{#ExtWeb: | ||
*[http://www.internetculturale.it/jmms/iccuviewer/iccu.jsp?id=oai%3Awww.internetculturale.sbn.it%2FTeca%3A20%3ANT0000%3AIT%5C%5CICCU%5C%5CMSM%5C%5C0015046&mode=all&teca=MagTeca+-+ICCU internetculturale.it]}} | |||
==List of Works== | ==List of Works== | ||
{{top}} | {{top}} | ||
{|class="wikitable sortable" cellspacing="0" cellpadding="1px" style="border: solid 1px" | |||
!style="border-bottom: 1px solid"|No. | |||
!style="border-bottom: 1px solid"|Title | |||
!style="border-bottom: 1px solid"|Vo. | |||
|- | |||
|align=right|1||{{NoCo|Deus in adiutorium}}||8 | |||
|- | |||
{{mdl}} | |align=right|2||{{NoCo|Dixit Dominus}}||8 | ||
|- | |||
|align=right|3||{{NoCo|Laudate pueri}}||8 | |||
|- | |||
|align=right|4||{{NoCo|Laetatus sum a 8}}||8 | |||
|- | |||
|align=right|5||{{NoCo|Nisi Dominus a 8}}||8 | |||
|- | |||
|align=right|6||{{NoCo|Lauda Jerusalem a 8}}||8 | |||
|- | |||
|align=right|7||{{NoCo|Ave maris stella}}||5 | |||
|- | |||
|align=right|8||Ave maris stella||8 | |||
|- | |||
|align=right|9||Salve sponsa dei virgo||4 | |||
|- | |||
|align=right|10||Puer qui natus est||4 | |||
|- | |||
|align=right|11||{{NoCo|Confitebor tertii toni a 8}}||8 | |||
|- | |||
|align=right|12||Veni sancte spiritus||4 | |||
|- | |||
|align=right|13||O sacrum convivium||4 | |||
|- | |||
|align=right|14||Tu es petrus||6 | |||
|- | |||
|align=right|15||Adoramus te Christe||4 | |||
|- | |||
|align=right|16||O pulcherrima mulierum||4 | |||
|- | |||
|align=right|17||Deus in adjutorium||4 | |||
|- | |||
|align=right|18||Sancta Maria succurre miseris||4 | |||
|- | |||
|align=right|19||Vidi aquam||4 | |||
|- | |||
|align=right|20||Salve regina||5 | |||
|- | |||
|align=right|21||Salve regina||4 | |||
|- | |||
|} | |||
{{mdl|3}} | |||
{|class="wikitable sortable" cellspacing="0" cellpadding="1px" style="border: solid 1px" | |||
!style="border-bottom: 1px solid"|No. | |||
!style="border-bottom: 1px solid"|Title | |||
!style="border-bottom: 1px solid"|Vo. | |||
|- | |||
|align=right|22||Asperges me||4 | |||
|- | |||
|align=right|23||Dixit Dominus||5 | |||
|- | |||
|align=right|24||Dixit Dominus||4 | |||
|- | |||
|align=right|25||Laudate pueri||4 | |||
|- | |||
|align=right|26||Laudate pueri||6 | |||
|- | |||
|align=right|27||{{NoCo|Super flumina Babylonis a 8}}||8 | |||
|- | |||
|align=right|28||Beatus vir||5 | |||
|- | |||
|align=right|29||Ave sanctissima Maria||4 | |||
|- | |||
|align=right|30||In celestibus regnis||4 | |||
|- | |||
|align=right|31||{{NoCo|Maria soror Lazari a 8}}||8 | |||
|- | |||
|align=right|32||Mulier quae erat in civitate peccatrix||8 | |||
|- | |||
|align=right|33||Quicumque Christum quaeritis||8 | |||
|- | |||
|align=right|34||Resplenduit facies||8 | |||
|- | |||
|align=right|35||{{NoCo|Credidi a 8}}||8 | |||
|- | |||
|align=right|36||Laudate Dominum||8 | |||
|- | |||
|align=right|37||Beata quoque agmina||8 | |||
|- | |||
|align=right|38||Te gloriosus apostolorum chorus||8 | |||
|- | |||
|align=right|39||{{NoCo|Magnificat a 8}}||8 | |||
|- | |||
|align=right|40||Magnificat quarti toni||4 | |||
|- | |||
|align=right|41||Magnificat primi toni||4 | |||
|- | |||
|align=right|42||Magnificat quinti toni||4 | |||
|- | |||
|} | |||
{{mdl|3}} | |||
{|class="wikitable sortable" cellspacing="0" cellpadding="1px" style="border: solid 1px" | |||
!style="border-bottom: 1px solid"|No. | |||
!style="border-bottom: 1px solid"|Title | |||
!style="border-bottom: 1px solid"|Vo. | |||
|- | |||
|align=right|43||Ave regina||4 | |||
|- | |||
|align=right|44||{{NoCo|De profundis clamavi a 8}}||8 | |||
|- | |||
|align=right|45||Miserere||4 | |||
|- | |||
|align=right|46||Benedictus Dominus Deus Israel||5 | |||
|- | |||
|align=right|47||{{NoCo|Hic est Michael Archangelus}}||4 | |||
|- | |||
|align=right|48||O doctor optime||4 | |||
|- | |||
|align=right|49||Veni sponsa Christi||4 | |||
|- | |||
|align=right|50||Similabo eum||4 | |||
|- | |||
|align=right|51||Gloriosae virginis||5 | |||
|- | |||
|align=right|52||Dum complerentur||5 | |||
|- | |||
|align=right|53||Te Deum||4 | |||
|- | |||
|align=right|54||{{NoCo|O sacrum convivium a 6}}||6 | |||
|- | |||
|align=right|55||Tu es pastor ovium||6 | |||
|- | |||
|align=right|56||Virgo prudentissima||5 | |||
|- | |||
|align=right|57||O vos omnes||4 | |||
|- | |||
|align=right|58||Mulier quae erat in civitate peccatrix||5 | |||
|- | |||
|align=right|59||O sacrum convivium||4 | |||
|- | |||
|align=right|60||Missa defunctor||8 | |||
|- | |||
|align=right|61||Missa cum quinque vocibus||5 | |||
|- | |||
|align=right|62||Jesu nostra redemptio||8 | |||
|- | |||
|align=right|63||{{NoCo|Haec est requies mea a 8}}||8 | |||
|- | |||
|} | |||
{{btm}} | {{btm}} | ||
==Works at CPDL== | ==Works at CPDL== | ||
{{MultiPubList|seq | {{MultiPubList|gen,seq,subg,vo,voices|1592}} | ||
[[Category:Music publications]] | [[Category:Music publications]] | ||
[[Category:Music facsimiles]] | [[Category:Music facsimiles]] | ||
[[Category:Manuscripts]] | [[Category:Manuscripts]] |
Latest revision as of 17:33, 22 September 2022
Title: Liber Primus cum octo et sex/Quinque et Quator Vocibus Composita Per/Cristoforjj Monte/Mayor Hispanus/ano Dni/1.5.9.3/Laus, Deo, /Cristoforo Montemayor/Hispanus/Vesperi Cum Octo; Della Madona sant. ma:/Vergine, e Madre del'Alto Signor Iddio Il/qualle Lui cidia[!] La sua santa grà e pace in | questo Mondo, et poi a l'altro il suo regno | Amen | In Napoli, Ãno D. 1.5.9.2 | Finis
Publication date and place: 1592 Napoli. – Manuscript
Composer: Cristoforo Montemayor
Description: Has "a lot of errors (text, accidentals, values, etc.)".
External websites:
List of Works
|
|
|
Works at CPDL
Title | Genre | No. | Subgenre | Vo. | Voices |
---|---|---|---|---|---|
Ave maris stella | Sacred | 7 | Motets | 4 | SATB |
Confitebor tertii toni a 8 | Sacred | 11 | Motets | 8 | SATB.SATB |
Credidi a 8 | Sacred | 35 | Motets | 8 | SATB.SATB |
De profundis clamavi a 8 | Sacred | 44 | Motets | 8 | SATB.SATB |
Deus in adiutorium | Sacred | 1 | Motets | 8 | SATB.SATB |
Dixit Dominus | Sacred | 2 | Motets | 8 | SATB.SATB |
Haec est requies mea a 8 | Sacred | 63 | Motets | 8 | SATB.SATB |
Hic est Michael Archangelus | Sacred | 47 | Motets | 4 | ATTB |
Laetatus sum a 8 | Sacred | 4 | Motets | 8 | SATB.SATB |
Lauda Jerusalem a 8 | Sacred | 6 | Motets | 8 | SATB.SATB |
Laudate pueri | Sacred | 3 | Motets | 8 | SATB.SATB |
Magnificat a 8 | Sacred | 39 | Motets | 8 | SATB.SATB |
Maria soror Lazari a 8 | Sacred | 31 | Motets | 8 | SATB.SATB |
Nisi Dominus a 8 | Sacred | 5 | Motets | 8 | SATB.SATB |
O sacrum convivium a 6 | Sacred | 54 | Motets | 6 | SSATTB |
Super flumina Babylonis a 8 | Sacred | 27 | Motets | 8 | SATB.SATB |