Motectorum liber primus (Andrea Rota): Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
(Created page with "'''Title:''' Motectorum liber primus, que quinque, sex, septem, et octo vocibus, concinuntur. {{Published:1584}}, Venice: A. Gardano. '''Description:''' A book of motets, wr...") |
No edit summary |
||
Line 14: | Line 14: | ||
!style="border-bottom: 1px solid"|Comments | !style="border-bottom: 1px solid"|Comments | ||
|- | |- | ||
| | || 1|| [[Reminiscere miserationum tuarum a 5 (Andrea Rota)|Reminiscere miserationum tuarum a 5]] || Andrea Rota || 5 || || | ||
|- | |||
|| 2|| [[Emendemus in melius a 5 (Andrea Rota)|Emendemus in melius a 5]] || Andrea Rota || 5 || || | |||
|- | |||
|| 3|| [[Laetare Hierusalem a 5 (Andrea Rota)|Laetare Hierusalem a 5]] || Andrea Rota || 5 || || | |||
|- | |||
|| 4|| [[Angelus Domini locutus est a 5 (Andrea Rota)|Angelus Domini locutus est a 5]] || Andrea Rota || 5 || || | |||
|- | |||
|| 5|| [[Versa est in luctum a 5 (Andrea Rota)|Versa est in luctum a 5]] || Andrea Rota || 5 || || | |||
|- | |||
|| 6|| [[Tribulationes cordis mei a 5 (Andrea Rota)|Tribulationes cordis mei a 5]] || Andrea Rota || 5 || || | |||
|- | |||
|| 7|| [[Hodie Christus natus est a 5 (Andrea Rota)|Hodie Christus natus est a 5]] || Andrea Rota || 5 || || | |||
|- | |||
|| 8|| [[Veni sponsa Christi a 5 (Andrea Rota)|Veni sponsa Christi a 5]] || Andrea Rota || 5 || || | |||
|- | |||
|| 9|| [[Congregati sunt inimici a 5 (Andrea Rota)|Congregati sunt inimici a 5]] || Andrea Rota || 5 || || | |||
|- | |||
|| 10|| [[Exaudi me Domine a 6 (Andrea Rota)|Exaudi me Domine a 6]] || Andrea Rota || 6 || || | |||
|- | |||
|| 11|| [[Egredimini et videte a 6 (Andrea Rota)|Egredimini et videte a 6]] || Andrea Rota || 6 || || | |||
|- | |||
|| 12-13|| [[Ave caro Christi, Salve corpus Jesu Christi a 6 (Andrea Rota)|Ave caro Christi, Salve corpus Jesu Christi a 6]] || Andrea Rota | |||
|| 6 || || | |||
|- | |||
|| 14|| [[Domine secundum actum meum a 6 (Andrea Rota)|Domine secundum actum meum a 6]] || Andrea Rota || 6 || || | |||
|- | |||
|| 15|| [[Suscepimus Deus a 6 (Andrea Rota)|Suscepimus Deus a 6]] || Andrea Rota || 6 || || | |||
|- | |||
|| 16|| [[Benedicam Dominum a 6 (Andrea Rota)|Benedicam Dominum a 6]] || Andrea Rota || 6 || || | |||
|- | |||
|| 17|| [[Ave Regina caelorum a 6 (Andrea Rota)|Ave Regina caelorum a 6]] || Andrea Rota || 6 || || | |||
|- | |||
|| 18|| [[Alleluia Haec dies a 6 (Andrea Rota)|Alleluia Haec dies a 6]] || Andrea Rota || 6 || || | |||
|- | |||
|| 19|| [[Magnus Dominus a 6 (Andrea Rota)|Magnus Dominus a 6]] || Andrea Rota || 6 || || | |||
|- | |||
|| 20|| [[Repleatur os meum a 6 (Andrea Rota)|Repleatur os meum a 6]] || Andrea Rota || 6 || || | |||
|- | |||
|| 21|| [[In dedicatione templi a 7 (Andrea Rota)|In dedicatione templi a 7]] || Andrea Rota || 7 || || | |||
|- | |||
|| 22|| [[Dixerunt Caldei a 7 (Andrea Rota)|Dixerunt Caldei a 7]] || Andrea Rota || 7 || || | |||
|- | |||
|| 23|| [[Jubilemus in arca Domini (Andrea Rota)|Jubilemus in arca Domini]] || Andrea Rota || 8 || || | |||
|- | |||
|| 24|| [[In voluntate tua a 8 (Andrea Rota)|In voluntate tua a 8]] || Andrea Rota || 8 || || | |||
|- | |||
|| 25|| [[Confitebor tibi a 8 (Andrea Rota)|Confitebor tibi a 8]] || Andrea Rota || 8 || || | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
[[Category:Music publications]] | [[Category:Music publications]] |
Revision as of 18:54, 12 September 2017
Title: Motectorum liber primus, que quinque, sex, septem, et octo vocibus, concinuntur.
Template:Published:1584, Venice: A. Gardano.
Description: A book of motets, wrtten by Andrea Rota, for 5,6 7, or 8 voices.