Motetti de la corona (Ottaviano Petrucci): Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
m (Nikolaus Hold verschob die Seite Motetti de la corona, libro 3 (Ottaviano Petrucci) nach Motetti de la corona (Ottaviano Petrucci): Merge) |
mNo edit summary |
||
(14 intermediate revisions by 5 users not shown) | |||
Line 1: | Line 1: | ||
{{TOC2}} | |||
==General Information== | ==General Information== | ||
{{Title|''Motetti de la corona''}} | |||
'''Editor – Compiler:''' [[Ottaviano Petrucci]] | '''Editor – Compiler:''' [[Ottaviano Petrucci]] | ||
{{ | {{Volumes|4|Volume | ||
|1514|1|Motetti de la corona | |||
|1519|2|Motetti de la corona, Libro secondo | |||
|1519|3|Motetti de la corona, Libro tertio | |||
|1519|4|Motetti de la corona, Libro quarto}} | |||
*{{IMSLP2| | {{Descr|A compendium of motets by a variety of composers, published by [[Ottaviano Petrucci]] in Fossombrone.}} | ||
{{#ExtWeb: | |||
*{{IMSLP2|Motetti de la corona, Liber 1 (Petrucci, Ottaviano)|Motetti de la corona, Liber 1}} | |||
*{{IMSLP2|Motetti de la corona, Liber 2 (Petrucci, Ottaviano)|Motetti de la corona, Liber 2}} | |||
*{{IMSLP2|Motetti de la corona, Liber 3 (Petrucci, Ottaviano)|Motetti de la corona, Liber 3}} | |||
*{{IMSLP2|Motetti de la corona, Liber 4 (Petrucci, Ottaviano)|Motetti de la corona, Liber 4}}}} | |||
==Contents== | ==Contents== | ||
{|class="wikitable sortable | {|class="wikitable sortable" | ||
! | |- | ||
!Title | |||
!Composer | |||
!Vol | |||
!No | |||
!Vc | |||
|- | |||
|Alma redemptoris mater | |||
|{{LastNameLink|Josquin des Prez}} | |||
|3||10||4 | |||
|- | |||
|Amicus Dei, Nicolaus | |||
|{{LastNameLink|Jean|Mouton}} | |||
|2||15||4 | |||
|- | |||
|Ascendens Christus in altum | |||
|{{LastNameLink|Hilaire|Penet}} | |||
|1||18||4 | |||
|- | |||
|Ave nobilissima creatura | |||
|{{LastNameLink|Josquin des Prez}} | |||
|3||3||6 | |||
|- | |||
|Beata Dei genitrix Maria | |||
|{{LastNameLink|Jean|Mouton}} | |||
|1||11||4 | |||
|- | |||
|Benedic, anima mea, Domino | |||
|Eustachius de Monte Regali | |||
|2||11||4 | |||
|- | |||
|Benedicat nos imperialis | |||
|{{LastNameLink|Antoine de|Longueval}} | |||
|1||12||4 | |||
|- | |||
|Benedicta es celorum regina | |||
|{{LastNameLink|Jean|Mouton}} | |||
|1||19||4 | |||
|- | |||
|Benedictus Dominus Deus meus | |||
|{{LastNameLink|Antoine de|Févin}} | |||
|1||10||4 | |||
|- | |||
|Bonitatem fecisti cum | |||
|{{LastNameLink|Carpentras}} | |||
|1||3||4 | |||
|- | |||
|Cantate Domino canticum novum | |||
|{{LastNameLink|Carpentras}} | |||
|3||16||4 | |||
|- | |||
|Celeste beneficium | |||
|{{LastNameLink|Jean|Mouton}} | |||
|1||22||4 | |||
|- | |||
|Christum ducem qui per crucem | |||
| | |||
|1||25||4 | |||
|- | |||
|Christum regem regum | |||
|{{LastNameLink|Jean|Mouton}} | |||
|1||16||4 | |||
|- | |||
|Congregate sunt gentes in fortitudine | |||
|{{LastNameLink|Jean|Mouton}} | |||
|2||16||4 | |||
|- | |||
|Contremuerunt omnia membra mea | |||
| | |||
|1||17||4 | |||
|- | |||
|Corde et animo Christo canamus gloriam | |||
|{{LastNameLink|Jean|Mouton}} | |||
|2||14||4 | |||
|- | |||
|Descendi in ortum meum | |||
|{{LastNameLink|Jean|Lebrun}} | |||
|4||10||4 | |||
|- | |||
|Deus in nomine tuo | |||
|{{LastNameLink|Josquin des Prez}} | |||
|4||9||4 | |||
|- | |||
|Dilectus Deo et hominibus | |||
|{{LastNameLink|Antoine de|Févin}} | |||
|1||24||4 | |||
|- | |||
|Domine ne in furore tuo | |||
|{{LastNameLink|Josquin des Prez}} | |||
|3||11||4 | |||
|- | |||
|Dulcissima virgo Maria | |||
| | |||
|4||12||4 | |||
|- | |||
|Dum complerentur dies Pentecostes | |||
|{{LastNameLink|Jean|Lhéritier}} | |||
|2||21||4 | |||
|- | |||
|Ecce Maria genuit nobis | |||
|{{LastNameLink|Jean|Mouton}} | |||
|1||9||4 | |||
|- | |||
|Ecce nunc benedicite | |||
| | |||
|3||13||4 | |||
|- | |||
|Egregie Christi confessor | |||
|{{LastNameLink|Antoine de|Févin}} | |||
|1||23||4 | |||
|- | |||
|Elizabeth Zacharie magnum virum genuit | |||
|{{LastNameLink|Jean de|La Fage}} | |||
|2||24||4 | |||
|- | |||
|Exaltabo te deus meus rex | |||
|{{LastNameLink|Noel|Bauldeweyn}} | |||
|4||16||4 | |||
|- | |||
|Factum est silentium in caelo | |||
|{{LastNameLink|Jean|Mouton}} | |||
|2||18||4 | |||
|- | |||
|Felix namque es sacra virgo Maria | |||
|{{LastNameLink|Jean|Mouton}} | |||
|3||15||4 | |||
|- | |||
|Gaude Barbara beata | |||
|{{LastNameLink|Jean|Mouton}} | |||
|1||1||4 | |||
|- | |- | ||
| | |Gaude Francorum regia | ||
|{{LastNameLink|Antoine de|Févin}} | |||
|1||15||4 | |||
|- | |- | ||
| | |Gloriosus dei apostolus Bartholomeus | ||
|{{LastNameLink|Noel|Bauldeweyn}} | |||
|4||11||4 | |||
|- | |- | ||
|Homo quidam fecit | |||
|{{LastNameLink|Jean|Mouton}} | |||
|2||19||4 | |||
|- | |||
|Huc me sydereo | |||
|{{LastNameLink|Josquin des Prez}} | |||
|3||1||6 | |||
|- | |||
|Illuminare, illuminare, Jerusalem | |||
|{{LastNameLink|Jean|Mouton}} | |||
|2||12||4 | |||
|- | |||
|Interveniat pro rege | |||
|{{LastNameLink|Jacotin}} | |||
|2||2||4 | |||
|- | |||
|Inviolata integra et casta | |||
|{{LastNameLink|Josquin des Prez}} | |||
|4||6||5 | |||
|- | |||
|Judica me, Deus | |||
|{{LastNameLink|Arnold|Caen|nolink=1}} | |||
|2||8||4 | |||
|- | |||
|Laudate deum in sanctis | |||
|{{LastNameLink|Jean|Mouton}} | |||
|1||7||4 | |||
|- | |||
|Laudate Dominum de celis | |||
|{{LastNameLink|Antoine|Brumel}} | |||
|1||26||4 | |||
|- | |||
|Lectio actuum appostolorum | |||
|{{LastNameLink|Josquin des Prez}} | |||
|4||5||5 | |||
|- | |||
|Letatus sum in hiis que | |||
|{{LastNameLink|Andreas de|Silva}} | |||
|1||4||4 | |||
|- | |||
|Maria Virgo, semper letare | |||
|{{LastNameLink|Jean|Mouton}} | |||
|2||20||4 | |||
|- | |||
|Memor esto verbi tui | |||
|{{LastNameLink|Josquin des Prez}} | |||
|1||2||4 | |||
|- | |||
|Michael Archangele | |||
|{{LastNameLink|Jacotin}} | |||
|2||6||4 | |||
|- | |||
|Miseremini mei | |||
|{{LastNameLink|Jean|Richafort}} | |||
|2||4||4 | |||
|- | |||
|Miserere mei Deus | |||
|{{LastNameLink|Josquin des Prez}} | |||
|3||7||5 | |||
|- | |||
|Miserere mei Deus | |||
|{{LastNameLink|Carpentras}} | |||
|4||7||4 | |||
|- | |||
|Misericordias Domini | |||
|{{LastNameLink|Josquin des Prez}} | |||
|4||8||4 | |||
|- | |||
|Missus est angelus Gabriel | |||
|{{LastNameLink|Josquin des Prez}} | |||
|4||3||5 | |||
|- | |||
|Nobilis progenie nobilior | |||
|{{LastNameLink|Antoine de|Févin}} | |||
|1||8||4 | |||
|- | |||
|Noe, Noe, Noe, Psallite Noe | |||
|{{LastNameLink|Jean|Mouton}} | |||
|2||23||4 | |||
|- | |||
|Nomine qui Domini | |||
|{{LastNameLink|Arnold|Caen|nolink=1}} | |||
|2||3||4 | |||
|- | |||
|Non nobis, Domine. non nobis | |||
|{{LastNameLink|Jean|Mouton}} | |||
|2||22||4 | |||
|- | |||
|Nos qui vivimus | |||
|{{LastNameLink|Jean|Mouton}} | |||
|1||5||4 | |||
|- | |||
|O benignissime Domine, Jesu Christi | |||
|Maistre Jhan | |||
|2||10||4 | |||
|- | |||
|O bone Jesu | |||
|{{LastNameLink|Loyset|Compère}} | |||
|3||14||4 | |||
|- | |||
|O Christe Redemptor | |||
|{{LastNameLink|Jean|Mouton}} | |||
|2||13||4 | |||
|- | |||
|O crux ave spes unica | |||
| | |||
|4||13||4 | |||
|- | |||
|O desolatorum consolator | |||
|{{LastNameLink|Antonius|Divitis}} | |||
|1||14||4 | |||
|- | |||
|O pulcherrima mulierum | |||
| | |||
|4||14||4 | |||
|- | |||
|Omnes gentes, plaudite manibus | |||
|Eustachius de Monte Regali | |||
|2||25||4 | |||
|- | |||
|Peccata mea, Domine | |||
|{{LastNameLink|Jean|Mouton}} | |||
|2||17||5 | |||
|- | |||
|Postquam consumati sunt | |||
|Lupus | |||
|2||5||4 | |||
|- | |||
|Preter rerum seriem | |||
|{{LastNameLink|Josquin des Prez}} | |||
|3||2||6 | |||
|- | |||
|Quam pulchra es et quam decora | |||
|{{LastNameLink|Noel|Bauldeweyn}} | |||
|4||15||4 | |||
|- | |||
|Quam pulcra es | |||
|{{LastNameLink|Jean|Mouton}} | |||
|3||12||4 | |||
|- | |||
|Quis dabit oculis nostris | |||
|{{LastNameLink|Jean|Mouton}} | |||
|3||8||4 | |||
|- | |||
|Recumbentibus undecim discipulis | |||
|{{LastNameLink|Jean|Lebrun}} | |||
|3||5||5 | |||
|- | |||
|Rogamus te | |||
|{{LastNameLink|Jacotin}} | |||
|2||7||4 | |||
|- | |||
|Sancta trinitas unus deus | |||
|{{LastNameLink|Antoine de|Févin}} | |||
|1||13||4 | |||
|- | |||
|Sanctificavit Dominus | |||
|{{LastNameLink|Arnold|Caen|nolink=1}} | |||
|2||9||4 | |||
|- | |||
|Sanctorum senatus apostolorum | |||
|{{LastNameLink|Pierrequin de|Thérache}} | |||
|1||6||4 | |||
|- | |||
|Stabat mater dolorosa | |||
|{{LastNameLink|Josquin des Prez}} | |||
|3||6||5 | |||
|- | |||
|Tempus meum est | |||
|{{LastNameLink|Antoine de|Févin}} | |||
|1||20||4 | |||
|- | |||
|Tribus miraculis | |||
|{{LastNameLink|Costanzo|Festa}} | |||
|4||1||6 | |||
|- | |||
|Tulerunt Dominum meum | |||
|{{LastNameLink|Michael|Pesenti}} | |||
|3||9||4 | |||
|- | |||
|Verbum bonum et suave | |||
|{{LastNameLink|Pierrequin de|Thérache}} | |||
|2||1||4 | |||
|- | |||
|Verbum bonum et suave | |||
|{{LastNameLink|Adrian|Willaert}} | |||
|4||2||6 | |||
|- | |||
|Verbum bonum et suave | |||
| | |||
|4||4||5 | |||
|- | |||
|Virgo salutiferi | |||
|{{LastNameLink|Josquin des Prez}} | |||
|3||4||5 | |||
|- | |||
|Vulnerasti cor meum soror mea sponsa | |||
| | |||
|1||21||4 | |||
|} | |} | ||
==Works at CPDL== | ==Works at CPDL== | ||
{{MultiPubList| | {{MultiPubList|seq,com,gen,subg,vo,voices|1514}} | ||
[[Category:Music publications]] | [[Category:Music publications]] | ||
{{DEFAULTSORT:{{WorkSorter}}}} |
Revision as of 01:34, 29 August 2021
General Information
Title: Motetti de la corona
Editor – Compiler: Ottaviano Petrucci
Volumes
- 1 – Published 1514 – Motetti de la corona
- 2 – Published 1519 – Motetti de la corona, Libro secondo
- 3 – Published 1519 – Motetti de la corona, Libro tertio
- 4 – Published 1519 – Motetti de la corona, Libro quarto
Description: A compendium of motets by a variety of composers, published by Ottaviano Petrucci in Fossombrone.
External websites:
- Motetti de la corona, Liber 1 at the Petrucci Music Library (IMSLP)
- Motetti de la corona, Liber 2 at the Petrucci Music Library (IMSLP)
- Motetti de la corona, Liber 3 at the Petrucci Music Library (IMSLP)
- Motetti de la corona, Liber 4 at the Petrucci Music Library (IMSLP)
Contents
Title | Composer | Vol | No | Vc |
---|---|---|---|---|
Alma redemptoris mater | Josquin des Prez | 3 | 10 | 4 |
Amicus Dei, Nicolaus | Mouton, Jean | 2 | 15 | 4 |
Ascendens Christus in altum | Penet, Hilaire | 1 | 18 | 4 |
Ave nobilissima creatura | Josquin des Prez | 3 | 3 | 6 |
Beata Dei genitrix Maria | Mouton, Jean | 1 | 11 | 4 |
Benedic, anima mea, Domino | Eustachius de Monte Regali | 2 | 11 | 4 |
Benedicat nos imperialis | Longueval, Antoine de | 1 | 12 | 4 |
Benedicta es celorum regina | Mouton, Jean | 1 | 19 | 4 |
Benedictus Dominus Deus meus | Févin, Antoine de | 1 | 10 | 4 |
Bonitatem fecisti cum | Carpentras | 1 | 3 | 4 |
Cantate Domino canticum novum | Carpentras | 3 | 16 | 4 |
Celeste beneficium | Mouton, Jean | 1 | 22 | 4 |
Christum ducem qui per crucem | 1 | 25 | 4 | |
Christum regem regum | Mouton, Jean | 1 | 16 | 4 |
Congregate sunt gentes in fortitudine | Mouton, Jean | 2 | 16 | 4 |
Contremuerunt omnia membra mea | 1 | 17 | 4 | |
Corde et animo Christo canamus gloriam | Mouton, Jean | 2 | 14 | 4 |
Descendi in ortum meum | Lebrun, Jean | 4 | 10 | 4 |
Deus in nomine tuo | Josquin des Prez | 4 | 9 | 4 |
Dilectus Deo et hominibus | Févin, Antoine de | 1 | 24 | 4 |
Domine ne in furore tuo | Josquin des Prez | 3 | 11 | 4 |
Dulcissima virgo Maria | 4 | 12 | 4 | |
Dum complerentur dies Pentecostes | Lhéritier, Jean | 2 | 21 | 4 |
Ecce Maria genuit nobis | Mouton, Jean | 1 | 9 | 4 |
Ecce nunc benedicite | 3 | 13 | 4 | |
Egregie Christi confessor | Févin, Antoine de | 1 | 23 | 4 |
Elizabeth Zacharie magnum virum genuit | La Fage, Jean de | 2 | 24 | 4 |
Exaltabo te deus meus rex | Bauldeweyn, Noel | 4 | 16 | 4 |
Factum est silentium in caelo | Mouton, Jean | 2 | 18 | 4 |
Felix namque es sacra virgo Maria | Mouton, Jean | 3 | 15 | 4 |
Gaude Barbara beata | Mouton, Jean | 1 | 1 | 4 |
Gaude Francorum regia | Févin, Antoine de | 1 | 15 | 4 |
Gloriosus dei apostolus Bartholomeus | Bauldeweyn, Noel | 4 | 11 | 4 |
Homo quidam fecit | Mouton, Jean | 2 | 19 | 4 |
Huc me sydereo | Josquin des Prez | 3 | 1 | 6 |
Illuminare, illuminare, Jerusalem | Mouton, Jean | 2 | 12 | 4 |
Interveniat pro rege | Jacotin | 2 | 2 | 4 |
Inviolata integra et casta | Josquin des Prez | 4 | 6 | 5 |
Judica me, Deus | Caen, Arnold | 2 | 8 | 4 |
Laudate deum in sanctis | Mouton, Jean | 1 | 7 | 4 |
Laudate Dominum de celis | Brumel, Antoine | 1 | 26 | 4 |
Lectio actuum appostolorum | Josquin des Prez | 4 | 5 | 5 |
Letatus sum in hiis que | Silva, Andreas de | 1 | 4 | 4 |
Maria Virgo, semper letare | Mouton, Jean | 2 | 20 | 4 |
Memor esto verbi tui | Josquin des Prez | 1 | 2 | 4 |
Michael Archangele | Jacotin | 2 | 6 | 4 |
Miseremini mei | Richafort, Jean | 2 | 4 | 4 |
Miserere mei Deus | Josquin des Prez | 3 | 7 | 5 |
Miserere mei Deus | Carpentras | 4 | 7 | 4 |
Misericordias Domini | Josquin des Prez | 4 | 8 | 4 |
Missus est angelus Gabriel | Josquin des Prez | 4 | 3 | 5 |
Nobilis progenie nobilior | Févin, Antoine de | 1 | 8 | 4 |
Noe, Noe, Noe, Psallite Noe | Mouton, Jean | 2 | 23 | 4 |
Nomine qui Domini | Caen, Arnold | 2 | 3 | 4 |
Non nobis, Domine. non nobis | Mouton, Jean | 2 | 22 | 4 |
Nos qui vivimus | Mouton, Jean | 1 | 5 | 4 |
O benignissime Domine, Jesu Christi | Maistre Jhan | 2 | 10 | 4 |
O bone Jesu | Compère, Loyset | 3 | 14 | 4 |
O Christe Redemptor | Mouton, Jean | 2 | 13 | 4 |
O crux ave spes unica | 4 | 13 | 4 | |
O desolatorum consolator | Divitis, Antonius | 1 | 14 | 4 |
O pulcherrima mulierum | 4 | 14 | 4 | |
Omnes gentes, plaudite manibus | Eustachius de Monte Regali | 2 | 25 | 4 |
Peccata mea, Domine | Mouton, Jean | 2 | 17 | 5 |
Postquam consumati sunt | Lupus | 2 | 5 | 4 |
Preter rerum seriem | Josquin des Prez | 3 | 2 | 6 |
Quam pulchra es et quam decora | Bauldeweyn, Noel | 4 | 15 | 4 |
Quam pulcra es | Mouton, Jean | 3 | 12 | 4 |
Quis dabit oculis nostris | Mouton, Jean | 3 | 8 | 4 |
Recumbentibus undecim discipulis | Lebrun, Jean | 3 | 5 | 5 |
Rogamus te | Jacotin | 2 | 7 | 4 |
Sancta trinitas unus deus | Févin, Antoine de | 1 | 13 | 4 |
Sanctificavit Dominus | Caen, Arnold | 2 | 9 | 4 |
Sanctorum senatus apostolorum | Thérache, Pierrequin de | 1 | 6 | 4 |
Stabat mater dolorosa | Josquin des Prez | 3 | 6 | 5 |
Tempus meum est | Févin, Antoine de | 1 | 20 | 4 |
Tribus miraculis | Festa, Costanzo | 4 | 1 | 6 |
Tulerunt Dominum meum | Pesenti, Michael | 3 | 9 | 4 |
Verbum bonum et suave | Thérache, Pierrequin de | 2 | 1 | 4 |
Verbum bonum et suave | Willaert, Adrian | 4 | 2 | 6 |
Verbum bonum et suave | 4 | 4 | 5 | |
Virgo salutiferi | Josquin des Prez | 3 | 4 | 5 |
Vulnerasti cor meum soror mea sponsa | 1 | 21 | 4 |
Works at CPDL
Volume 1 (1514)
No. | Title | Composer | Genre | Subgenre | Vo. | Voices |
---|---|---|---|---|---|---|
2 | Memor esto verbi tui | Josquin des Prez | Sacred | Motets | 4 | SATB |
6 | Clare sanctorum senatus apostolorum | Pierrequin de Thérache | Sacred | Motets | 4 | SATB |
8 | Nobilis progenie | Antoine de Févin | Sacred | Motets | 4 | SATB |
9 | Ecce Maria genuit | Jean Mouton | Sacred | Motets | 4 | STTB |
10 | Benedictus Dominus Deus - Omnes gentes | Antoine de Févin | Sacred | Motets | 4 | ATTB,SATB |
12 | Benedicat nos imperialis | Antoine de Longueval | Sacred | Motets | 4 | SATB |
13 | Sancta trinitas unus Deus | Antoine de Févin | Sacred | Motets | 4 | ATTB |
14 | O desolatorum consolator | Antonius Divitis | Sacred | Motets | 4 | SATB |
20 | Tempus meum est | Antoine de Févin | Sacred | Motets | 4 | ATTB |
21 | Vulnerasti cor meum | Anonymous | Sacred | Motets | 4 | ATTB |
22 | Celeste beneficium | Jean Mouton | Sacred | Motets | 4 | SATB |
23 | Egregie Christi martir | Antoine de Févin | Sacred | Motets | 4 | SATB |
25 | Christum ducem | Josquin des Prez | Sacred | Motets | 4 | SATB |
26 | Laudate Dominum de caelis | Antoine Brumel | Sacred | Psalms | 4 | SATB |
Volume 2 (1519)
No. | Title | Composer | Genre | Subgenre | Vo. | Voices |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Verbum bonum et suave | Pierrequin de Thérache | Sacred | Motets | 4 | ATTB |
2 | Interveniat pro rege nostro | Jacotin | Sacred | Motets | 4 | ATTB |
3 | Nomine qui Domini prodit | Arnold Caen | Sacred | Motets | 4 | STTB |
6 | Michael archangele | Jacotin | Sacred | Motets | 4 | ATTB |
7 | Rogamus te virgo Maria | Jacotin | Sacred | Motets | 4 | ATTB |
9 | Sanctificavit Dominus | Arnold Caen | Sacred | Motets | 4 | SATB |
14 | Corde et animo | Jean Mouton | Sacred | Motets | 4 | SATB |
19 | Homo quidam fecit coenam magnam | Jean Mouton | Sacred | Motets | 4 | ATTB,SATB |
23 | Noe, noe psallite | Jean Mouton | Sacred | Motets | 4 | SATB |
24 | Elisabeth Zachariae | Jean de La Fage | Sacred | Motets | 4 | SATB |
Volume 3 (1519)
No. | Title | Composer | Genre | Subgenre | Vo. | Voices |
---|---|---|---|---|---|---|
3 | Ave nobilissima creatura | Josquin des Prez | Sacred | Motets | 6 | SAATTB |
5 | Recumbentibus undecim | Jean Lebrun | Sacred | Motets | 5 | SATBB |
6 | Stabat Mater dolorosa | Josquin des Prez | Sacred | Motets | 5 | SAATB |
8 | Quis dabit oculis? (Lament for Anna) | Jean Mouton | Sacred | Motets | 4 | ATTB |
9 | Tulerunt Dominum meum | Michael Pesenti | Sacred | Motets | 4 | STTB |
14 | O bone Jesu | Loyset Compère | Sacred | Motets | 4 | SATB |
15 | Felix namque | Jean Mouton | Sacred | Motets | 4 | SATB |
16 | Cantate Domino | Elzear Genet | Sacred | Motets | 4 | SATB |
Volume 4 (1519)
No. | Title | Composer | Genre | Subgenre | Vo. | Voices |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Tribus miraculis | Costanzo Festa | Sacred | Motets | 6 | SAATBB |
2 | Verbum bonum et suave | Adrian Willaert | Sacred | Motets | 6 | STTTTB |
8 | Misericordias Domini | Josquin des Prez | Sacred | Motets | 4 | SATB |
11 | Gloriosus Dei apostolus | Noel Bauldeweyn | Sacred | Motets | 4 | SATB |
14 | O pulcherrima mulierum | Noel Bauldeweyn | Sacred | Motets | 4 | SATB |
15 | Quam pulchra es | Noel Bauldeweyn | Sacred | Motets | 4 | SATB |
16 | Exaltabo te, Deus meus rex | Noel Bauldeweyn | Sacred | Motets | 4 | SATB |